7 grudnia 2015

ZA CO KOCHAM GRUDZIEŃ
Kochany grudniu, tak bardzo Cię uwielbiam, a szczególnie od roku 2014 kiedy dałeś nam najcudowniejszy prezent, naszego synka. Grudniu, już zawsze będziesz bardzo intensywnym dla nas miesiącem- Mikołajki,  podwójne urodziny, dzień po dniu, taty i syna, no i oczywiście Boże Narodzenie. Grudniu, co roku będziesz opróżniał nasze kieszenie do granic wytrzymałości. Chciałabym, żebyś wiedział, że odtąd Święta stają się dla mnie jako matki znów czymś magicznym, nabierają tego cudownego, niesamowitego znaczenia jakie miały kiedy byłam małą dziewczynką bo teraz mam dla kogo tworzyć niepowtarzalny nastój świąteczny jaki tworzyła kiedyś dla nas moja mama, który w ostatnich latach gdzieś częściowo zniknął, bo nie było już dziadka i babci, która zawsze trzymała naszą dużą rodzinę razem, bo tata już nie spędzał z nami Świąt, bo byłam już po prostu dorosła. Chciałabym, żebyś i Ty kochany Syneczku miał takie piękne świąteczne wspomnienia jak  Twoja mama  i chociaż wiem, że tych Świąt nie będziesz pamiętał to i tak chcę, żeby były tak ciepłe i bajkowe jak tylko się da.

Grudniu, za kilka dni pierwsze urodziny Kubusia, na myśl o których mam motyle w brzuchu i nie mogę spać bo ciągle myślę co dobrego przygotować , jak udekorować dom i jak znaleźć na to wszystko czas. To dla mnie wielkie wydarzenie, uwieńczenie tego cudownego roku, który mimo że często trudny, był bez wątpienia najpiękniejszym rokiem mojego życia, w którym dane mi było obserwować jak z małej bezbronnej kruszynki stałeś się Syneczku cudownym chłopczykiem, który już tyle potrafi i tyle rozumie.
Za to właśnie uwielbiam Cię Grudniu. Gdybyś sypnął jeszcze śniegiem, byłabym w siódmym niebie!

A Wy za co kochacie grudzień?

4 komentarze:

 1. Pięknie napisane :) Ja w zeszłym roku też myślałam,że może nasz syn spędzi święta już z nami, ale nie, doczekał stycznia. Ale też już myślę o jego pierwszych urodzinach,które już niedługo :)
  I też mam nadzieję, że będziemy umieli tworzyć dla niego magię Świąt :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za miłe słowa i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. I znów doprowadziłas mnie do łez, tak sie wzruszyłam!...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dla mnie największy komplement!!! :)

   Usuń