22 grudnia 2015

ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ W NASZYM M 4
Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam stroić mieszkanie na święta, a już szczególnie odkąd mamy w domu tego kochanego małego szkraba. Poza tym tegoroczne Święta to pierwsze spędzane w naszym nowym mieszkaniu, więc tym bardziej mam motywację i chęć do działania. Moja artystyczna dusza szaleje. Stylem przewodnim dekoracji jest ukochany i uwielbiany ponad wszystko styl skandynawski. A oto rezultaty mojej pracy :)

Plakaty, które widać na zdjęciach można wydrukować ze strony jednej z moich ulubionych blogerek http://mrspolka-dot.com.
Tutaj dla ułatwienia macie link:
 http://mrspolka-dot.com/wp-content/uploads/2015/12/Polkowe-plakaty-%C5%9Bwi%C4%85teczne.pdf
Oprócz tego na końcu wpisu znajdziecie wskazówki jak zrobić trójwymiarowe gwiazdki, które widać na na pierwszym zdjęciu.No więc jak zrobić taką trójwymiarową gwiazdkę??? Potrzebna Wam będzie do tego kwadratowa kartka papieru i nożyczki.1. Kartkę zginamy na pół.2. Lewy dolny narożnik zaginamy do środka i odginamy. 
3. Zginamy na pół zewnętrzną część kartki i odginamy.


 4. Prawy, górny róg dociągamy do wcześniej zarysowanych linii  przecięć i zaginamy.

                             
 5. Wzdłuż krawędzi doginamy też lewy górny róg.


 6. Obracamy na drugą stronę. 7. Zginamy na pół


 8. Wśród zagięć wyszukujemy najkrótsze skrzydełko i wyciągamy je na wierzch.


  9. Przecinamy pod bardzo ostrym kątem.


 10. Rozkładamy gwiazdę.


11.  Dłuższe ramiona gwiazdy formułujemy jako wypukłe, a krótsze jako wklęsłe.

Do dzieła! :)

2 komentarze:

 1. A i u nas na choince podobne gwiazdeczki :) Świetne krzesła w jadalni, przywodzą na myśl śródziemnomorskie klimaty :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Te krzesła to owoc kompromisu między mną a Panem Domu, który to nie może przeżyć, że większość mebli w domu jest biała :) W sumie to bardzo te krzesła polubiłam i rzeczywiście na myśl przywodzą śródziemnomorskie klimaty :)

   Usuń